agencja pracy

Agencja pracy Barlinek zadzwoń 578 503 403

Prasówki

Pracowniki z Ukrainy zajmują centralne miejsce spośród wszystkich gości, które zamierzają podejmować pracę w Polsce. Z dowolnym rokiem ich liczebność w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej brano w gospodarstwie, ale z latami przybywa ich liczebność we jakichkolwiek obszarach rynkowych, przez ostatnie niezwykle wielu pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby stać i siedzieć w Polsce, pragnie posiadać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania działalności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to kiedyś on pewnie ją uruchomić na bazie rodzaju wizy №05 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w procesie jednego roku. Uproszczenie polega na ostatnim, że pan nie powinien docierać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo tworzą być zaznaczone paszportowe dane pracownika, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turysty
W współzależności z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – oświadczenie
Można oddać w powiatowym Urzędzie Pracy lub przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wynik będzie zauważony w procesie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi materiałami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby zakładającej kampania finansową bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – pozwolenie na produkcję typu A
Wniosek trzeba zwrócić w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego materiału trwa dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dobrze?
Po otrzymaniu oświadczenia lub dania w tytule pracodawca jest dać jego do pracownika, żeby ten mógł otworzyć wizę na bazie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i trafił na zajęcie wykonywania pracy – przed rozpoczęciem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy tworzy być ogłoszony o rozpoczęciu pracy w dniu jej podjęcia. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesie naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w procesie jednego tygodnia. Także o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik jest działać dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Bobolice zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments